Kurs Alpha w parafii NSJ

23 października (wtorek) o godz. 18.00 w domu parafialnym rozpocznie się KURS ALFA. Jest to cykl 11 spotkań, które wprowadzają nas w istotę chrześcijaństwa.
Spotkania poprowadzą osoby ze Wspólnoty Światło Pana.DZIEŃ MŁODYCH


DZIEŃ MŁODYCH
I SPOTKANIE
27 października 2018
Godzina 18:45


Kościół pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach
W programie:
- zawiązanie wspólnoty
- konferencja ze świadectwem i filmem
- adoracja połączona ze śpiewem i dynamiką „Moje miejsce w Kościele”
- modlitwa zawierzenia Jezusowi Miłosiernemu
- spotkanie przy pączku i herbacie

Zakończenie ok. 20:15Katechezy dla narzeczonych – przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa

Od września 2017 r. w Diecezji Radomskiej decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza została wprowadzona pogłębiona forma przygotowania narzeczonych do Sakramentu Małżeństwa. Program noszący tytuł Droga do szczęśliwego małżeństwa obejmuje 10 spotkań.


Taka forma katechizacji przedmałżeńskiej, jest zgodna ze wskazaniami Ojca Świętego oraz Konferencji Episkopatu Polski. Spotkania z narzeczonymi odbywają w każdym dekanacie, w wyznaczonej parafii, raz na kwartał.

W naszym dekanacie (Starachowice Północ) najbliższy cykl katechez będzie realizowany w parafii Najświętszego Serca Jezusowego.
Spotkania odbywać się będą w soboty w domu parafialnym. Pierwsze spotkanie obecnego cyklu odbędzie się 13 października 2018 r. Rozpoczęcie o godz. 10.00.
Kolejne spotkania: 27 października, 10 listopada, 24 listopada br.

Zachęcamy narzeczonych, aby wcześniej rozpoczęli przygotowanie bezpośrednie do małżeństwa, tj. przynajmniej 6 miesięcy przed ślubem, kiedy już zgłoszony został w parafii zamiar zawarcia małżeństwa. Ten czas ma pomóc w spokojnym przygotowaniu się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Ks. Artur Lach,
Dekanalny Duszpasterz Rodzin
Specjalistyczna Poradnia Rodzinna

Przy Kurii Diecezji Radomskiej funkcjonuje Specjalistyczna Poradnia Rodzinna „Domowe Ognisko”.

Jej celem jest pomoc w przezwyciężaniu kryzysów małżeńskich i odbudowanie małżeństwa zagrożonego rozbiciem. Pracujący w niej specjaliści (duszpasterz rodzin, psycholog, prawnicy, doradca życia rodzinnego, pedagog) służą pomocą w ratowaniu małżeństw przeżywających trudności.

Dzięki ich pomocy w ciągu 10 lat funkcjonowania Poradni udało się uratować wiele małżeństw.
Poradnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 19.00. Dane kontaktowe Poradni: tel. 48 383 66 52; e-mail: spr@radom.opoka.org.plDZIEŃ SKUPIENIA DLA NARZECZONYCH

Narzeczeni przygotowujący się do przyjęcia sakramentu małżeństwa powinni wziąć udział w dniu skupienia. Jest to pomoc w duchowym przygotowaniu do małżeństwa. Takie spotkania odbywają się raz na kwartał w sanktuariach naszej diecezji.

Najbliższy termin to 8 września (sobota). Miejscem dla narzeczonych z naszego terenu jest sanktuarium w Kałkowie (dolny kościół).
Rozpoczęcie dnia skupienia o godz. 10.00, zakończenie ok. 13.30.
Następny termin to 8 grudnia 2018 r.
Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza na bezpłatne badania cytologiczne dedykowane kobietom w wieku 25-59 lat (wykonujemy co 3 lata) oraz badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat (powtarzamy co 2 lata).

Dla grupy minimum 5 kobiet zapewniamy bezpłatny transport do Centrum Onkologii w Kielcach.
Zapisy (również na soboty): Cytologia – tel. 609 990 033; Mammografia – tel. 607 778 888.a href="http://jigsaw.w3.org/css-validator/">CSS & XHTML