Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę

1-2 lipca 2019 r.
Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Radomskiej organizuje wyjazd autokarem na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę we wtorek, 2 lipca br.
Koszt pielgrzymki to 40 zł. Zapisy oraz szczegółowe informacje dotyczące tego wyjazdu udzielane są w sekretariacie Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Radomskiej mieszczącego się w Radomiu przy ulicy Malczewskiego 1 (tel. 48 340 62 38 oraz ks. dr Wojciech Wojtyła 504 060 390).
Zapisy przyjmowane są do 28 czerwca.

Ks. Wojciech Wojtyła
Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli
Męskie Oblężenie Jasnej Góry – 22 czerwca 2019

Stowarzyszenie Mężczyźni św. Józefa (Kraków) zaprasza po raz trzeci do udziału w Pielgrzymce „Męskie oblężenie Jasnej Góry – Mężczyźni u tronu Królowej”.


Spotkanie odbędzie się w sobotę (22 czerwca) od 10.00 do 21.00. W programie: spotkania z gośćmi (m. in. Jacek Pulikowski, dr Wanda Półtawska, abp Wacław Depo, Mieczysław Guzewicz, abp Grzegorz Ryś); Eucharystia, Apel Jasnogórski.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.oblezenie.mezczyzni.net
UWIELBIENIE BOŻEGO CIAŁA

Bardzo serdecznie zapraszamy na pierwszy skarżyski Koncert Uwielbienia w Uroczystość Bożego Ciała, który odbędzie się 20 czerwca 2019 r. na placu przed kościołem Ojców Franciszkanów w Skarżysku-Kamiennej.

Rozpoczęcie festynem franciszkańskim o godz. 14.30. Wystąpią zespoły: Muzyką do Nieba ze Skarżyska-Kamiennej, Bene - specjalizujący się w muzyce neapolitańskiej i światowej oraz Abba Pater Music z Kalisza. O godz. 18.00 sprawowana będzie Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie, a po niej - Koncert Uwielbienie, który poprowadzi Zespół Abba Pater z Kalisza.

Serdecznie zapraszamy
o. Rafał Kołodziejski OFM Conv
Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości

W dniach 25-30 czerwca 2019 r. po raz 30. wyruszy Piesza Pielgrzymka w Intencji Trzeźwości z Radomia do Niepokalanowa.
Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: "Młodzi, trzeźwi i wolni". Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę dorosłych i młodzież, wszystkich, którzy pragną modlić się i ofiarować swój trud w intencji trzeźwości polskich rodzin, zwłasz-cza młodego pokolenia Polaków.

Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Bp. Henryka Tomasika 25 czerwca o godz. 9.00 w Katedrze Opieki NMP w Radomiu.
Zapisy na maila: radom.niepokalanow@gmail.com; a także w dniu wyjścia pielgrzymki od godz. 8.00.

Bliższe informacje: ks. Krzysztof Bochniak (tel. 692830270).

ks. Krzysztof Bochniak
Przewodnik PPIT
Wikariusz par. św. Wacława w Radomiu
WYŻSZE SEMINARIUM DUCHOWNE W RADOMIU


WSD przyjmuje kandydatów pragnących poświęcić się służbie Bożej w kapłaństwie.

Tych, którzy odczytują w sobie głos Chrystusowego wezwania na drogę kapłańską, zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną do rektoratu z następującymi dokumentami: podanie do księdza rektora seminarium, życiorys, metryka chrztu i bierzmowania, świadectwo dojrzałości, świadectwo ukończenia szkoły średniej, opinie księdza proboszcza i katechety, ksero dowodu osobistego, zaświadczenie lekarskie dla kandydatów na studia, 4 fotografie (podpisane).

Czas zgłoszeń: do 8 lipca 2019 r. Egzamin kwalifikacyjny odbędzie się 9 lipca 2019 r. godzinie 9.00 w rektoracie seminarium.
Zapraszamy.

Ks. Jarosław Wojtkun
Rektor Wyższego Seminarium Duchownego
Pielgrzymka Apostolatu Margaretka

Drodzy Siostry i Bracia!
Serdecznie zapraszam na spotkanie Apostolatu „Margaretka”, w sobotę 15 czerwca do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Poznamy postać bł. Ks. Władysława Bukowińskiego, Apostoła Kazachstanu.

Spotkanie rozpoczniemy o godz. 10.00, następnie będzie konferencja. Msza św. o godz. 12.00; następnie czas na posiłek. Zakończymy o godz. 14.15 modlitwą uwielbienia.

Ks. Grzegorz Tęcza
Diecezjalny Duszpasterz Apostolatu „Margaretki”
Rodzinne rekolekcje wakacyjne

Czy chcesz odetchnąć w letnie wakacje?

Ruch Rodzin Nazaretańskich diecezji radomskiej zaprasza na
Rodzinne rekolekcje wakacyjne

Rekolekcje odbędą się w dniach od 29 czerwca do 6 lipca 2019 r. w Czarnej Górze niedaleko Bukowiny Tatrzańskiej w pięknym i wygodnym domu rekolekcyjnym u Cystersów. Rozpoczęcie obiadem (godz.15), zakończenie śniadaniem.
Zapraszamy osoby dorosłe oraz dzieci i młodzież z rodzicami lub opiekunami. Dzieci i młodzież mają swój plan zajęć, ale wszyscy jesteśmy razem.
W programie jest czas na wyciszenie, wypoczynek i zabawę, pielgrzymka do niedalekiego Ludźmierza.

Koszty:
- Dzieci poniżej 4 lat - bezpłatnie.
- Dzieci od 4 do 7 lat - 420 zł.
- Dzieci od 8 do 12 lat - 455 zł.
- Młodzież od 13 lat (ucząca się) - 490 zł.
- Osoba dorosła - 525 zł.
Inne opcjonalne wyjazdy na miejscu są płatne dodatkowo.

Zapisy w terminie do 27 maja u księdza proboszcza lub pod nr telefonu Anna Chętkiewicz 664997823 (przy zapisie wpłacamy zaliczkę w kwocie 100 zł.). Przy zapisie potrzebne są następujące dane (dla celów ubezpieczenia):
imię, nazwisko, PESEL, tel. kontaktowy.
Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zapisów.

Przejazd zorganizowany autokarem (w obie strony) jest płatny dodatkowo w cenie 100 zł. Prosimy o zgłaszanie przy zapisie chęci przejazdu autokarem.
Więcej informacji na temat ośrodka rekolekcyjnego w Czarnej Górze, w tym zdjęcia, można znaleźć na stronie internetowej:
http://hubertkaszte.spanie.pl Zapraszamy też na stronę ogólnopolską Ruchu Rodzin Nazaretańskich www.rrn.info.pl
Katechezy dla narzeczonych – przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa

Od września 2017 r. w Diecezji Radomskiej decyzją Księdza Biskupa Ordynariusza została wprowadzona pogłębiona forma przygotowania narzeczonych do Sakramentu Małżeństwa.


Program noszący tytuł Droga do szczęśliwego małżeństwa obejmuje 10 spotkań. Taka forma katechizacji przedmałżeńskiej, jest zgodna ze wskazaniami Ojca Świętego oraz Konferencji Episkopatu Polski.

Spotkania z narzeczonymi odbywają w każdym dekanacie, w wyznaczonej parafii, raz na kwartał.
W naszym dekanacie (Starachowice Północ) najbliższy cykl katechez będzie realizowany w parafii Najświętszego Serca Jezusowego.
Spotkania odbywać się będą w soboty w domu parafialnym. Pierwsze spotkanie obecnego cyklu odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. Rozpoczęcie o godz. 10.00.
Kolejne spotkania: 4 maja, 25 maja, 8 czerwca br.

Zachęcamy narzeczonych, aby wcześniej rozpoczęli przygotowanie bezpośrednie do małżeństwa, tj. przynajmniej 6 miesięcy przed ślubem, kiedy już zgłoszony został w parafii zamiar zawarcia małżeństwa. Ten czas ma pomóc w spokojnym przygotowaniu się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Ks. Artur Lach,
Dekanalny Duszpasterz Rodzin

Audycje dla małżonków i rodziców w Radio Maryja we wtorki o 21:40 !


aktualny program na: styczeń, luty, marzec, kwiecień 2019 ... tutaj (dokument pdf)Specjalistyczna Poradnia Rodzinna

Przy Kurii Diecezji Radomskiej funkcjonuje Specjalistyczna Poradnia Rodzinna „Domowe Ognisko”.

Jej celem jest pomoc w przezwyciężaniu kryzysów małżeńskich i odbudowanie małżeństwa zagrożonego rozbiciem. Pracujący w niej specjaliści (duszpasterz rodzin, psycholog, prawnicy, doradca życia rodzinnego, pedagog) służą pomocą w ratowaniu małżeństw przeżywających trudności.

Dzięki ich pomocy w ciągu 10 lat funkcjonowania Poradni udało się uratować wiele małżeństw.
Poradnia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 19.00. Dane kontaktowe Poradni: tel. 48 383 66 52; e-mail: spr@radom.opoka.org.pl


a href="http://jigsaw.w3.org/css-validator/">CSS & XHTML